Satın almaların anlık bir kararla gerçekleştiği ve tüketicinin hemen aksiyon almayı tercih ettiği günümüzde, GittiGidiyor dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyen sosyal medya platformu Instagram’da takipçilerine özel ve yenilikçi bir alışveriş deneyimi s

GittiGidiyor’dan mobil e-ticareti değiştiren yenilik

Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın son raporlarına göre ülke geneli e-ticaret kategorisinde gerçek kullanıcı ve sayfa görüntüleme sıralamasında (18-54, 55+ yaş grubu), Türkiye’nin en çok tercih ettiği e-ticaret sitesi olan GittiGidiyor, çoklu kanallardan alışveriş yapmayı seven kullanıcılarla yenilikleri paylaşmaya devam ediyor.

 

GittiGidiyor Instagram hesabında beğen, “hemen al”!

 

GittiGidiyor üyesi olan ve olmayan tüm kullanıcılar bundan böyle GittiGidiyor Instagram hesabında post edilen ürünlerin yorum kısmına “Hemen al” ile birlikte kullanıcı adı/e-posta adreslerini yazarak o ürünü GittiGidiyor üzerinden satın alabilecekler. Mobil üzerinden hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan bu işlem sonrasında kullanıcılara otomatik olarak yönlendirilen e-posta üzerinden Instagram’da başlatılan satın alma işlemi tamamlanacak.

 

Mobil cihaz kullanımı hızla artarken, kullanıcılar vakitlerinin büyük bir kısmını online olarak geçiriyor. Dünya mobilin etrafında dönerken bu kanallarda var olmak, herkese mobil internet sitesi, tablet bilgisayar ve akıllı telefon uygulamalarıyla her an her yerden kolayca ulaşabilecekleri güvenilir bir platform sunabilmek, e-ticaretin en önemli bacağını oluşturuyor. Araştırmalara göre* 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye’deki internet kullanıcıları; gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80’ine ise mobilden erişim yapılıyor.

 

GittiGidiyor’un Mobil Alışveriş Öncülüğü:


2009’dan bu yana mobil hizmeti kullanıcılarına sunan GittiGidiyor 2013’te mobil sitesini (m.gittigidiyor.com) yayına aldı. 2013 başında kullanıcılarını Türkiye'de ilk kez cep telefonuyla hem ürün satın alıp hem de satış yapılabilen iPhone ve Android uygulamalarıyla tanıştırdı. 2014’te, kullanıcıların cep telefonlarını sisteme onaylatabildikleri “Cepten Onaylı” projesini başlattı. GittiGidiyor mobil sitesi, iPad, iPhone, Android telefon ve tablet uygulamaları ile herkese her an her yerden alışveriş fırsatı sunuyor. Bugüne kadar GittiGidiyor’un mobil uygulamasının 2.3 milyondan fazla kişi tarafından indirilmesi de mobile olan ilginin önemli bir göstergesidir. 

 

33 milyon** aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor, bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” arasındaki yerini aldı. eBay ise aynı organizasyonda “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesine bu yıl da girerek başarı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

 

Yerel Haberler