Peygamber Efendimiz’i (sas) daha iyi tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyasını başlattı. Efendimiz’in (sas) hayatı, güzel ahlakı ve barışçıl kişiliğinin anlatılacağı kampanya sonunda yapılacak sınavda, d

Herkes onu okuyor ödülleri ve başvuru işlemleri,sınav sonuçları başvurular nasıl yapılacak,sorular nasıl olacak?

O’nun hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları, sabrını ve yolunu ne kadar biliyoruz? Bilmemiz gerekenden daha az biliyoruz maalesef... Zaman Sevgililer Sevgilisi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s) tanımak zamanıdır.

 

Son Peygamber (s.a.s)'i okumak, kazanmaktır

 

Allah’ın (C.C) Efendimiz’e (s.a.s) ilk emri ve aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti gösteriyor ki; İslam Medeniyeti’nin vazgeçilmez şartı okumaktır. Bizler de de Efendimiz’in hayatını okumak, O’na dair bilgilenmekle mükellefiz.

 

Herkes O'nu daha iyi tanımak için yarışıyor

 

Ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere;3 ayrı kategoride belirlenen kitapları okuyan herkes Peygamber Efendimiz (s.a.s) hakkında doğru, aydınlatıcı bilgi ediniyor. O’nu, en örnek insanı daha yakından tanıyor. Bunun yanında, belirlenen noktalarda test usulü bir sınava girerek kategori birincisi olanlar çeşitli ödüllerin sahibi oluyor.

Proje Lansmanı 7 Ocak 2014, Salı

Kayıtların Alınması ve Kitapların Okunması ( 7 Ocak – 24 Mart 2014 )

Sınavlar ( Nisan )

1. Kademe (Ortaokul) 3 Nisan - 12 Nisan 2014

2. Kademe (Lise) 3 Nisan - 12 Nisan 2014

3. Kademe (Yetişkin) 31 Mart - 12 Nisan 2014

Sonuçlar ( Kutlu Doğum Haftası Programı ) 20 Nisan 2014 Kutlu Doğum Haftası.

Ödüllerin Dağıtımı ve Umre Ziyaretleri ( Mayıs 2014 ) 

 

Peygamber Efendimiz’i (sas) daha iyi tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyasını başlattı. Efendimiz’in (sas) hayatı, güzel ahlakı ve barışçıl kişiliğinin anlatılacağı kampanya sonunda yapılacak sınavda, dereceye girenler umreye gönderilecek. 

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) daha iyi tanınmasını sağlamak için Peygamber Yolu Derneği tarafından başlatılan ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası, İstanbul Kongre Merkezi’nde tanıtıldı. Türkiye ve dünyada 7’den 70’e herkesin Efendimiz (sas) ile ilgili kitapları okumaya teşvik eden yarışmada Efendimiz’in (sas) doğru ve aydınlatıcı bilgilerle daha yakından tanınması sağlanacak. Türkiye ve Avrupa’da yapılacak sınavlarda kazananlar ödüllendirilecek. Tanıtımda konuşan Peygamber Yolu Derneği Genel Başkanı Ali Demirel, “Dernek olarak Efendimiz’in (sas) 7 bin 600 gün içerisinde ne yaptığının arayışı içerisindeyiz.” dedi. Kampanyanın internet sitesi herkesonuokuyor.com hakkında da bilgi veren Demirel, “Sitede Peygamberimiz’in her gününü inceleyen bir çalışma yapıldı. Bir vahiy gelmeden önce Efendimiz (sas) ne yaptı, kime ne dedi, bunları anlatmaya çalıştık.” diye konuştu.    

 

‘Herkes O’nu Okuyor’ projesinin Genel Koordinatörü Dr. Selman Kuzu, kampanyanın Peygamber Efendimiz’i (sas) herkesin tanıması, adının her yere ulaşması amacıyla başlatıldığını belirtiyor. Kuzu, “Efendimiz’e (sas) ne kadar iman ettiğimiz, O’nu ne kadar tanıdığımızla doğru orantılıdır. Maalesef Efendimiz’i (sas) çok derinlemesine tanımıyoruz. Toplumumuzun yeniden O’nu tanıması adına bir seferberlik başlattık.” ifadelerini kullandı. 

 

HER YAŞTAN İNSAN, O’NU (SAS) OKUYACAK 

 

Kampanyada ortaokul, lise ve yetişkinler için 3 ayrı kategoride belirlenen kitaplar okunacak. Ortaokul için Rahime Kaya’nın ‘Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed’, lise için Reşit Haylamaz’ın ‘Efendimiz’ kitabı ve yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Sonsuz Nur’ serisi okunacak. 7 Ocak-24 Mart arasında bu kitapları okuyan herkes sınava tabi tutulacak. Sınavların kategori birincileri çeşitli ödüller alacak. En büyük ödül ise dereceye giren bin 400 kişinin umreye gönderilmesi. 31 Mart-12 Nisan tarihlerinde Türkiye ve Avrupa’da belirlenen 106 noktada yarışmaya katılacakların, herkesonuokuyor.com’dan başvuru yapması gerekiyor. 

 

Heryerde Efendimiz duyulacak! 

 

Samanyolu TV Ana Haber Sunucusu Kemal Gülen:“Efendimiz’in hayata, ahirete, kâinata, insanlar arasındaki ilişkilere bakışını bilmediğimiz için kendi örf âdetlerimizle hayatı idare ettirmeye çalışıyoruz. Efendimiz bize 23 yıllık peygamberlik ve 63 yıllık ömrü boyunca, hem dünyayı imara hem de ahireti kazanmaya yönelik ufuklar göstermiştir. Fakat bunları okumadığımız için tahlil edemiyoruz. Projenin dünya çapında bir çalışma olacağına inanıyorum. Hepimiz O’nu bir kere daha, biraz daha farklı okuyacağız. Ailecek okunacak, sınıflarda okunacak, belki statlarda okunacak. Böylece Türkiye’nin sathında her yerde Efendimiz’in adı duyulacak.” 

 

Mütefekkir-Yazar Hekimoğlu İsmail: “Peygamber Efendimiz (sas) dünyayı cennet etti. O’na ittiba edenlerin de hem dünyası hem de ahireti cennet olur. Bu kesindir. O’na ne kadar salavat getirsek yeridir. Peygamberimiz’i tanımak dünya ve ahiret için çok önemli ve faydalı. Beni sünnet-i seniyye kurtardı.” 

 

İlahiyatçı-Yazar Reşit Haylamaz: “Kampanya, insanların Efendimiz’i okumasına teşvik amaçlı yapılıyor. Sadece bir yıllık bir program değil; önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacak. Her yıl Peygamberimiz’in bir yönü ön plana çıkarılacak. Efendimiz’i tanımadığımız çok aşikâr. Tanısaydık belki bugünkü durumumuz çok farklı olurdu. Mevlid Kandili’yle Kutlu Doğum arasındaki maneviyatlı atmosferden de istifade ederek Peygamber Efendimiz’i anlatmayı istiyoruz. Ülkemizin en büyük ihtiyacı, o manevî atmosfer.”

HABER AKTÜEL

Yerel Haberler